Dnes má Praha 140 kilometrů tramvajových tratí, jimiž se ročně přepraví skoro 360 milionů cestujících a spolu se Sydney drží světový primát v rozšíření elektrické dráhy. Červená tramvaj je jistým symbolem města, celkem spolehlivě vás odveze, kam potřebujete - a pomalu to začíná vypadat, že si Praha za ta léta pořídila docela pěkné muzeum, u čehož už ovšem taky zůstane.

Protože třeba: kdy se v Praze postavila poslední tramvajová trať? Bylo to před téměř třemi lety, kdy byla o necelý kilometr protažena radlická trať k novému ústředí ČSOB. Tehdy také dopravní podnik zveřejnil plán, podle nějž měly být pražské koleje do roku 2015 o třicet kilometrů delší: už loni měla třeba být prodloužena dráha z Barrandova do Slivence, letos se mělo jezdit od Krematoria Strašnice do Malešic, za dva roky z Kobylis do Bohnic...

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru