Z téhož dokumentu vyplývá, že daně mají být jednoduché a přehledné, výjimek minimum (na vzdělání, rodinu, bydlení a sociální potřeby) a celková odvodová zátěž OSVČ se zvyšovat nemá. Tolik tedy společná dohoda koalice.

O rok později při projednávání daňové reformy se ukazuje, že: zrušit výjimky nebude jednoduché, jednání se zadrhlo u stravenek, režijek... V podstatě se koalice nedohodla na zrušení čehokoliv a bude dál jednat. Zjednodušení stávajícího systému, tedy ukončení pokusu zvaného superhrubá mzda a návrat k "normálnímu" výpočtu běžnému ve světě, tedy ke hrubé mzdě, také narazilo - i tady vláda bude dál jednat. Daňová zátěž OSVČ je ve hvězdách - prozatím se snížila kvůli poklesu odvodů na zdravotní a sociální pojištění. Ve hře jsou ovšem paušály a jejich nastavení. I o tom ovšem bude koalice asi dál jednat.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru