Pokračuje také nekonečný seriál dluhové krize v Evropě. Teď se některé země eurozóny nechaly slyšet, že nebudou pomáhat Řecku, dokud nedostanou do záruky nějaký ostrov, nemovitost či podíl ve státních firmách. Což znamená, že se pomoc Řecku buď prodraží, nebo zpozdí. Ani jedna varianta není povzbuzující.

Není divu, že se za takové situace světové burzy zase ocitly v červených číslech. Skoro to vypadá, že se předhání, která vykáže nejvyšší denní ztrátu. A jako by samotných špatných makrodat nebylo málo, bankovní tituly se dostaly do "sale" ještě po zjištění, že si chce Fed víc proklepnout evropské pobočky bank a jejich kapitálovou vybavenost. Jen tak "pro jistotu" - obává se totiž, zda jsou schopné dostát závazkům na americkém trhu v situaci, kdy jsou jejich portfolia plná slábnoucích aktiv typu evropských dluhopisů. S ohledem na vývoj cen akcií, trh evidentně vyhodnotil, že mnoho bank testem zrovna lehce neprojde.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru