Na první pohled to vypadá pro televizi veřejné služby hrůzostrašně. Dovolme si ale provokativní tezi: Tak zlé to není. Ze tří důvodů.

Zaprvé: Doby, kdy bylo vše předem domluvené mezi ČSSD a ODS (viz volba Jiřího Hodače v roce 2000, předcházející televizní krizi) jsou pryč. Za současné situace je možné, že se rada ČT "utrhne" a zvolí někoho, o kom se vůbec nemluví. Předobrazem nečekaných závěrů byla i nedávná volba ředitele Českého rozhlasu. Strany už nejsou monolity, své favority mají nečasovci i tluchořovci, haškovci i sobotkovci. Langer s Tvrdíkem si také pořád dokážou říci svoje. Na členy televizní rady mají vliv i lobbisté mimo stranické struktury. A aby to nebylo tak jednoduché, někteří členové rady mají dokonce svou vlastní hlavu. Vedlejším produktem nerozmotatelného klubka zájmů je to, že o výsledku volby rozhodne nejspíš až "koalice posledního okamžiku," v den volby. Riziko nadstandardní příchylnosti televize k některé z partají se za této situace významně snižuje.

 

 

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru