Když půjde ekonomika dolů, opustíme tupé škrty, a dojde na ty opravdu ostré. Bonmot, který Miroslav Kalousek vyřkl po převzetí ceny pro nejlepšího ministra financí ne úplně rozvinutých zemí, ho nominuje na další cenu - za demagogii. Tupé škrty jsou plošné, neinvenční, tak trochu pro blbce, jak se vyjádřil jeden člen NERV. Jejich opakem nejsou škrty ostré, ale chytré, kde se přemýšlí nad dopadem na budoucnost. Přesně takové, které v rozpočtu moc nevidíme. Kalouskův ostrovtip nás připravuje, že si na veřejné finance nepořídí skalpel, jen si víc nabrousí sekeru. Člověk ovšem nemusí být mistrem demagogických bonmotů, aby ho napadalo, že z toho zase kouká docela tupý přístup...

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru