Mark Zuckerberg představil inovovaný Facebook a zdá se, že vedle svého původního cíle, kterým bylo vytvoření alternativy k internetu, míří ještě mnohem dále. Teď už chce, aby lidé na Facebook přestěhovali celý svůj život.

Filmy, muziku, knihy nebo i zpravodajství, to vše byste měli být schopni přijímat a sdílet se svými zasíťovanými přáteli bez toho, že byste kdy museli opustit stránku Facebooku. Aspoň tak vypadá Zuckerbergova vize, pokud se mu podaří uzavřít smlouvy s dodavateli příslušného mediálního obsahu. Ale než se tak třeba i stane, podělím se o trochu skepse některých svých bystřejších kolegů.

Velký bratr Facebook

Například Nicholas Thompson v časopise NewYorker poznamenává, že s tím, jak si Facebook stále více přivlastňuje vaši identitu, je stále důležitější otázka, zda tuto roli zodpovědně zvládne. "Čím více z našeho života je on-line na Facebooku, tím více jsme závislí na rozhodnutích lidí, kteří tuto firmu řídí - na tom, co si myslí o soukromí, jak bychom podle nich měli rozpoznávat své přátele, co řeknou inzerentům (a vládám) o tom, co děláme a nakupujeme," píše Thompson.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru