Dlouho je zřejmé, že peníze z hazardních společností na dobročinnost často končí v neznámu nebo zpátky u dárců. Naše noviny zmapovaly řadu případů. Pod tíhou faktů Kalouskův úřad podal pár trestních oznámení. Což je dobrá metoda, jak předhodit několik soust veřejnosti a odvrátit pozornost od dalších zpronevěr.

Ministerstvo má přece vlastní pravomoci. Dávno mělo prověřit podezřelé smlouvy a společnostem, které podváděly, zrušit licenci. Kdepak je ten dech beroucí trysk, s nímž se hnali Kalouskovi vlčáci po stopě peněz v případě Vondrova Promopra?

Vláda se zavázala, že podstatně omezí hazard, v němž jsme se stali světovou velmocí. Ministerstvo financí k tomu ale přistupuje asi s takovým nadšením jako Jakešovi komunisté ke Gorbačovově perestrojce.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru