Smlouva mezi vládou a firmou Prague Military Hospital Concession na stavbu hotelu v pražské vojenské nemocnici je fascinující už procesem bobtnání. Jak mohl někdo dovolit, aby původní plán na ubytovnu za 440 milionů "napuchl" na miliardu tři sta tisíc? A jak to, že vláda pak souhlasila s nabídkou jediného uchazeče v tendru na závratných šest a půl miliardy? To lze vysvětlit jen oslepnutím nebo spíš dobrovolným uzamčením víček všech ministrů.

Pak ovšem není na místě údiv, že se do smlouvy dostaly vyděračské formule o arbitráži a náhradách škody. Tak to muselo dopadnout, když kontrakt schvalovala Fischerova vláda. Tedy kabinet složený z lidí, jimž chyběl přehled, vědomí souvislostí a hlavně jedna jistota - že ze svých rozhodnutí budou skládat účty ve volbách. Takový kabinet je pro černou práci jako stvořený.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru