Pokud si dobře pamatuju, za skákání přes kozu, což lze mimochodem považovat za velmi národně konzervativní způsob tužení těla, se neznámkovalo už ani během mé povinné školní docházky v 80. letech. Zato jsme se účastnili soutěže Partyzánský samopal, který nás měl naučit přežití během chystané třetí světové války, k čemuž nám měl dopomoci zejména běh v plynových maskách, pláštěnkách a igelitových pytlících od epicentra výbuchu směrem k hostivařské přehradě.

Partyzánský samopal zatím zřejmě obnoven nebude, protože doba pokročila, takže místo něj bude vyhlášen sportovní pohár škol, jehož vítěz patrně dostane foto s ministrem v ceně na MŠMT obvyklých, tedy 80 000 za 10 snímků. Děti pak budou tělocvik milovat, nebudou koukat na televizi ani do počítače a budou zdravě růst.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru