I kdyby to byla pravda, znamenalo by to, že máme vysoce postaveného politika, který neváhá komplikovaným způsobem podvádět. A nadto lže. V první chvíli tvrdil, že neví, odkud se šestnáct milionů na účtu jeho matky vzalo, a že se na to musí maminky zeptat. 

Dělal tak pitomce ze všech, včetně svých stranických kolegů. Copak asi teď táhne hlavou Přemyslu Sobotkovi, který ještě včera Kocourka hájil s tím, že on sám taky neví, jak to má s penězi jeho matka?

Martin Kocourek byl při brífingu, kde vysvětloval, že jen „ulil peníze při rozvodu před manželkou“, příliš nervózní, než aby mu bylo možné uvěřit, že je to jen a jen kvůli „vzpomínkám na osudovou životní kapitolu“. Vždyť proboha – kdo by své peníze svěřil jen tak beze všeho „nějaké firmě z Nového Mexika“?!

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru