U příležitosti 22. výročí pádu komunismu jsem samozřejmě chtěl vymyslet něco přiměřeně důstojného, nicméně se mi to bohužel nepodařilo.

Závidím všem, kteří mají o těch letech, která dohromady tvoří - se štěstím - něco mezi třetinou a čtvrtinou našich životů, tak jasno, že to dokážou stlačit do několika málo znaků, vystřelit to na Facebook a pak se o to ještě několik dalších hodin vášnivě hádat.

V nejvyšší nouzi jsem se proto uchýlil k fintě, kterou jsem kdysi odkoukal z cizích novin: když už nevíš, co chytřejšího napsat, vždycky můžeš uspořádat anketu nebo žebříček. (Kdysi v roce 1998 jsem užasle koukal v New York Times na TOP 100 "nejlepších let 20. století". Asi už taky s dvouletým předstihem nevěděli, co vymyslet, a mimochodem: vyhrál rok 1945, druhý skončil letopočet 1953, nejhorší byl prý rok 1941.)

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru