Pokud by se měl pacient při výběru nemocnice řídit pomocí žebříčků, měl by se raději odoperovat sám doma. Žebříčků je prostě moc a pracují s tak nesouměřitelnými kritérii, že se v nich nelze neztratit. Sloužit mohou snad jen k tomu, aby se člověk ujistil, že si opravdu vybral to správné zařízení. Vždycky najde nějaký žebříček, který mu to potvrdí.

Nejjednodušší to má ekonom. Podívá se na žebříček a ví, který zdravotnický ústav má jasně spočítanou "value for money". Tento postup ovšem nezaručuje, že finančně zdravá nemocnice bude také zdravá pro přežití.

Pak je tady "pan Pacient". Ten má úplně jiné nároky - nechce vstávat v šest ráno, nehodlá se ráno ani večer handrkovat s naštvanou sestrou a uhoněným či ospalým lékařem. Ani tady ovšem nikdo nezaručí, že se úsměv na tváři rovná jisté ruce operatéra, a ne třeba dvěma panákům před příchodem do práce.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru