Do toho přicházejí zprávy, že vrchní státní zástupce Mečl odvolal několik žalobců kvůli případu Mostecké uhelné společnosti a znovu otevírá kauzu České pivo. To všechno jsou aféry, které sahají do nejvyšší politiky. A nebylo by divu, kdyby leckterému z jejích minulých i současných protagonistů začínalo zvonit v uších.

Tohle už těžko může být jen série náhod. Vždyť Martin Barták nebo Martin Roman byli zosobněním sofistikovaných systémů na vysávání státní pokladny. Ať již se jednalo o korupční nákupy armádní techniky přes překupníky, nebo přihrávání miliardových zakázek mezi ČEZ a energetickými či dopravními giganty. Když přihodíme pár drobných - třeba pražské kmotry, kteří si naběhli na Svobodovy vidle, nebo čistky ve vedení Pozemkového fondu, pak se zdá, že misky spravedlnosti se přece jen začínají nachylovat ve prospěch těch, kdo chtějí korupci srazit alespoň na úroveň západní Evropy.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru