"Snažíme se, aby program měl kvalitní obsah, moderní zvuk, spokojeného posluchače - a co nejvíc posluchačů. Proto našlapujeme kolem hudebního mixu po špičkách," napsal minulý týden v Hospodářských novinách Jan Pokorný.

V pondělním vydání HN na jeho text zareagoval režisér Jan Hřebejk: "Přestaňte tuto promarněnou šanci a vlastně hanbu obhajovat a berte se za něco rozumnějšího nežli Petra Koláře a ostatní zoufalé melody boys and girls."

Oba texty najdete níže. A do debaty, jakou hudbu má Radiožurnál hrát, se můžete zapojit také. Do okna uvedeného pod články můžete napsat kapely, které by měl Radiožurnál hrát podle vašeho názoru.

 


Jan Pokorný, moderátor ČRo1 - Radiožurnálu

 

Zkuste se se známými shodnout aspoň na 20 písničkách, které se vám společně líbí. Moc asi neuspějete. Radiožurnál poslouchá kolem 700 000 lidí denně. Uspokojit jejich hudební preference prostě nejde. Proto se při programování míří kamsi na střed, s vírou, že se to náročnější, respektive zcela nenáročné křídlo posluchačů nenahněvá.

Třeba hudebník Jan Burian nám vytýká, že podléháme diktátu testů - zkoumání, jak píseň obstojí u posluchačů, ještě než se objeví ve vysílání. A mluví o degradaci hudebního díla. Radiožurnál ale především vysílá aktuální zpravodajství a publicistiku. Proto nehraje hudební díla, ale obyčejné písničky. Nikdo totiž neví, kdy vstoupí aktuálně reportér z nějaké mimořádné události - a písnička skončí v polovině. Představme si, že se to stane třeba skladbě Jana Spáleného Asi v tom bude nějakej háček nebo Mišíkově Ty II.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru