Debata uživatelů na síťích dostala nový rozměr po úmrtí severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Mnoho lidí v tom vidí symboliku, návrat světa do rovnováhy nebo také vtip - jako například vedoucí bombajské redakce Financial Times James Crabtree, který to vyjádřil takto: "Kim Čong-il, Havel a Hitchens stojí před nebeskou branou a ... - to zní jako začátek skvělého vtipu."

Editor sociálních sítí Chris Tackett ze serveru Tree Hugger vtip dotáhl ještě dál, napsal, "Rád bych si myslel, že Bůh nechal Havla a Hitchense vybrat si toho třetího."

Chris Tackett

Uživatel Genadij Magidin situaci pochopil jedoduše tak, že dobří lidé prostě žijí déle.

goodguys

I mnohé známé osobnosti z politiky i showbusinessu se k této shodě okolností vyjadřují, například americká herečka Mia Farrow napsala, že Kim a Havel "putovali v opačných směrech rychleji než světlo". 

Mia farrow

Přidala se i známá kubánská disidentka Yoani Sánchez, která vyjádřila smutek nad smrtí Václava Havla a poněkud svérázně radost z odchodu korejského vůdce. Volně přeloženo zhruba takto: To byl závěr víkendu! Václav Havel zemřel :( a Kim Čong-Il konečně dává své poslední sbohem :)

Yoani Sánchez

 

Už včera věnovala Václavu Havlovi své příspěvky světových řada osobností a institucí, například švédský politik Carl Bildt, majitelka amerického zpravodajského serveru Huffington post Arianna Huffington, spisovatelka Margaret Atwood, generální tajemník OSN Pan Ki-Mun nebo britský ministr zahraničí William Hague.

Carl Bildt

"Václav Havel byl jedním z největších Evropanů naší doby. Jeho hlas za svobodu pomohl vyslat Evropu na cestu celistvosti a svobody."

Arianna

"Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí."

Margaret Atwood

"Konec jednoho úžasného životního příběhu."

Pan Ki-Mun

"Jeho lidskost, pokora a skromnost byly příkladem pro nás pro všechny."

William Hague

"Václav Havel, hrdina studené války, dramatik a prezident. Otevřel východní Evropě dveře do demokracie a bude vždy v našich vzpomínkách."

 

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru