Jako kdybychom se vrátili o dvaadvacet let zpátky, jako kdyby se v nás najednou dostávalo na povrch to lepší, co už jsme dávno zasunuli do temných koutů, a jako kdybychom se rozpomněli i na ty nejdrobnější detaily, které jsme tehdy chtěli změnit. Je to v těchto smutných dnech spíš úsměvné, ale na revoluční časy se rozpomněl i Radiožurnál.

Co stránek se popsalo o tom, že hraje normalizační hvězdy, co polemik se vedlo na téma, že změna by odradila posluchače. A najednou... Slyšíme dosud neslýchané. Lou Reeda, Nicka Cavea, Mejlu Hlavsu... Škoda jen, že takovou proměnu způsobil až odchod Václava Havla, a škoda, že nový trend asi dlouho nevydrží. Ale aspoň kousek toho "Havlova playlistu" by tam zůstat mohl.

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru