Tak to - přes veškerou ohyzdnost tohoto kroku - prostě má být, neboť to Čechům naštěstí vždy včas připomene, s kým tu mají co do činění. Láska českých komunistů k jakémukoliv diktátorovi světa je nevykořenitelná. (Vzpomeňme třeba, jak v roce 2003 napochodovali na kubánskou ambasádu ve chvíli, kdy Castro rozjel další drsnou razii proti tamní opozici.)

A teď to důležité: co s tím, pokud vůbec něco. Zdá se nám jisté, co ne: rozhodně by se k trestnímu oznámení, které už na Filipa přilétlo, neměl vyjadřovat ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, a to jakkoliv. Neměl by tedy - jak to učinil v LN - poskytovat právní konzultace, zda Filip podpisem dopisu do Pchjongjangu spáchal trestný čin (podle Pospíšila spíše ne), a už vůbec by neměl - byť nepřímo - vyzývat policii, aby jakkoliv konala.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru