V roce 1552 se maďarské město Eger v měsíc trvající bitvě ubránilo dvacetinásobné přesile Turků. Velitel obrany, hejtman István Dobó, se navždy stal národním hrdinou. Paralelu mezi touto historickou událostí a současnou pozicí maďarské konzervativní vlády Viktora Orbána vytvořil ve svém novoročním komentáři v hlavním listu maďarské pravice Magyar Hírlap novinář Zsolt Bayer, jeden ze sedmatřiceti spoluzakladatelů strany Fidesz, známý i antisemitskými výpady.

Bayer dnešní Maďarsko přirovnal k pevnosti obklíčené ratingovými agenturami, Mezinárodním měnovým fondem, Evropskou komisí a americkou ministryní zahraničí Hillary Clintonovou, která opakovaně vyjádřila pochybnosti o demokratičnosti kroků Orbánovy vlády. "Jednu věc víme - nemůžeme si dovolit tuhle bitvu prohrát," uzavírá Bayer svůj popis rozpoložení, ve kterém se nachází nynější maďarské vedení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru