Zrušení firemních e-mailů je podle většiny čtenářů IHNED.cz chybným krokem, který neřeší podstatu problému. Pokud společnost jen přejde na jiný model interní komunikace, problém se zahlcováním zbytečnými informacemi přetrvá.

Někteří čtenáři z vlastní zkušenosti považují zbytečně svolávané pracovní porady za mnohem horší než několik e-mailů navíc. Elektronická pošta má navíc nesporné výhody, jako je snadná archivace a lepší průkaznost v případě sporu, než má třeba telefonní hovor.

Na Facebooku si čtenářka Zita myslí, že u nás v Čechách zrušení e-mailů není dobré, právě proto, že lidé popřou následně vše. "Radši mám písemně, na čem jsme se dohodli. Můžu si to vytisknout a archivovat. Už se mi to kolikrát vyplatilo."

Podle jednoho z diskutujících, který pracuje v IT firmě, je e-mail jen nástroj, který za nic nemůže. Skutečnou příčinou je špatné využití tohoto nástroje lidmi ve firmě. "Pracuji v podobné firmě a máme podobné problémy. Když jsem nastoupil, tak jsem interní maily asi měsíc četl. Zjistil jsem, že informační hodnota v nich obsažená je pro mou práci nulová. Po roce už nové interní maily rovnou mažu. Kupodivu mi informace v nich nijak nechybí."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru