Za desetitisícové částky prodává ministerstvo informace o udělených daňových pardonech. Z jeho odůvodnění plyne, že nemá údaje, jež mají být veřejně přístupné, vůbec uspořádané. Pracně se po nich musí pídit sbory úředníků. Míře neuspořádanosti je pak přímo úměrná výše nákladů na jejich vyhledávání. Lapidárně řečeno: Čím větší bordel na ministerstvu, tím víc žadatel vysolí.

Chaos s odpustky ale také mohou Kalouskovi lidé úmyslně zveličovat. Není vyloučeno, že horentními sumami za informace chtějí odradit nevítané zvědavce. A že je co skrývat, to ukazují případy Sobotkových a Tlustého odpustků firmám lidí, blízkým stranickým bossům. Co se týče seznamů z Kalouskovy éry, ministerstvo zvyšuje cenu. Asi budou obsahovat skutečné perly.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru