Kde končí Balkán

V jednom podstatném aspektu je však rozdíl - tehdejší Osmanská říše expandovala teritoriálním záborem, dnešní Turecko tak činí svým ekonomickým a politickým vlivem. Platí za vzor propojení umírněného islámu, demokracie a moderních technologií pro země čerstvě osvobozené "arabským jarem" a skutečně v tomto směru hledá sobě rovného.

Stačí se trochu rozhlédnout, každodenní praxe prozradí víc než štos komentářů, zapletených do předem daných výkladových schémat. Ponechme stranou upravenost, zdvořilost a dobré vychování, které vždy Turky odlišovaly od obyvatel našich zemí: jak strašně to kontrastuje s permanentní naštvaností, ublížeností a rozhořčenou sebelítostí našich zeměpisných šířek!

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru