Podle čtenářů IHNED.cz mobilní operátoři v Česku zneužívají rozložení trhu a výhodné cenové podmínky ochotně nabízejí pouze velkým firemním zákazníkům.

"Občan je prostě oběť regulovaného oligopolu. Kdyby fungoval reálný volný trh tak by všechno bylo naprosto jinak", domnívá se Vítek. Jeho názor potvrzují zkušenosti čtenářů, kteří využívají zvláštních firemních tarifů.

Například jeden z diskutujících  s přezdívkou Otto popisuje, jak výhodně volají zaměstnanci velké logistické společnosti: „Jako zaměstnanec DHL využívám firemního tarifu u T-Mobile. Paušál (bez volných minut) za 0,39 Kč, minuta do T-Mobile 0,50 Kč, minuta mimo TM 1Kč. Minuta v rámci tarifu DHL 0,01 Kč. Když DHL přešlo k jinému operátorovi, tak T-Mobile hodně usiloval o to, aby tento benefit i nadále zůstal, čili i při těchto cenách se T-Mobilu vyplatí si zákazníky držet. To tu píšu jen tak pro představu, jak extrémně je volání v ČR předražené.“

Obdobně výhodné podmínky mají ve firmě, kde pracuje čtenář Martin: „U O2 mám tarif: 25 Kč měsíčně paušál, volání mezi "svými" čísly zdarma, 0,30 Kč/min do sítě O2, 1,30 Kč/min do ostatních sítí, 25 Kč měsíčně za internet. Jde o firemní tarif jedné nejmenované velké společnosti.“

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru