Stalo se, že jsem si z USA nechal poslat dvě trika. Za 40 $.

Asi si řeknete, že jsem se právě probudil, ale bylo to poprvé, a tak jsem se fakt podivil, když mi z České pošty místo trik přišla obálka se spoustou papírů a vysvětlením, že trika podléhají clu a DPH. Pročež už jen za to mi pošta účtuje 96 korun.

Na poště v Praze-Košířích, kam jsem se coby Pražan vypravil zásilku vyzvednout osobně (za poslání domů by mě jinak Česká pošta stáhla o další peníze), jsem zjistil, že DPH se nepočítá jen z ceny triček, ale také z amerického poštovného.

Když to shrnu, za trika v ceně cca 800 Kč mě stát zkásnul o 300 Kč navíc. Tomu se normálně říká zlodějna. Ale aspoň že je pro úředníky a úřednice na odměny, co?

 

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru