Nová válka o Falklandy je naštěstí zatím ze všeho nejvíc soubojem silných prohlášení. Ale už jen jako válečné cvičení je to poměrně poučné. Jak upozornili někteří bývalí britští velitelé, za sice nepravděpodobného, ale zároveň nikoli nemožného scénáře, že by Argentinci na Falklandách obsadili tamní letiště RAF v Mount Pleasant, neměla by Británie, jak si ostrovy vzít zpět.

Své letadlové lodě totiž v rámci obranných škrtů v minulých letech poslala do šrotu nebo odprodala, stejně jako se zbavila letounů Harrier, schopných kolmého startu z menších palub. Britové sice od loňského roku mají s Francií dohodu o možném využití jejích námořních lodí, ale s úspěchem lze pochybovat o tom, že právě s případným argentinsko-britským konfliktem o Falklandy by chtěla mít Francie cokoli společného.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru