Ministerští právníci kvůli tomu vytvořili zvláštní druh samoděržaví, kde se hazard povolovaný ministerstvem financí neřídí podle zákona, ale podle toho, co si zrovna přejí provozovatelé hazardu, Sazka, Synot, Kajot či Bonver.

Vlajkovou lodí ministerstva hazardu se stala skutečnost, že se nerespektují vyhlášky obcí. Tam, kde si obce hazard nepřejí, povoluje ministerstvo tisíce automatů. Tímhle právním freeridem se Česká republika dostala na první příčku zemí s největším počtem hazardních přístrojů a současně gamblerů. Odhady hovoří až o pěti stech tisících závislých či problémových hráčů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Tak to vypadá, že Miroslav Kalousek a jeho podřízení se stali posledními mohykány neregulovaného hazardu. Ministerstvo financí bojuje za zájmy hazardu dlouhodobě.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru