Dostal jsem příležitost se obhájit. Asi bych měl být vděčný. Ale upřímně řečeno, je to vlastně zbytečné. Soud už byl dávno vyřčen. Mediální smršť posledních 5 dnů mi nedává šanci tento soud jedním textem změnit. Přesto se o to pokusím, byť vím, že vedle mých argumentů bude stát deset dalších, najisto kritických.

Chtěl bych začít tím, že odposlechy jsou svinstvo, brutální a neuvěřitelný zásah do soukromí. Kdo je bez viny, ať po mně hodí kamenem. Kdo do telefonu občas na někoho či někomu nenadává, kdo mluví s někým a o něčem, co by nepotěšilo šéfa či zranilo partnera. Kdybychom přijali jako standard, že je normální "prodávat" a zveřejňovat soukromé hovory, rozpadala by se manželství ještě více než dnes a v běžných pracovních kolektivech by vládla nepřetržitá paranoia. Ale koho to zajímá u politika? Ten přece na soukromí nemá právo. Ve "veřejném zájmu" o něm máme právo vědět všechno. Nesouhlasím, ale pro účely textu tento předpoklad na chvilku přijmu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru