Úterní razantní vyjádření Petra Nečase a Miroslava Kalouska nebránících se možnosti rychlých předčasných voleb mohla leckoho překvapit. Jejich vysvětlení může být rozličné. Není vyloučené, že šlo skutečně především o razantní reakci na postoj Věcí veřejných hrozících ministerskými demisemi, o poslední kapku, kterou přetekl pohár.

Možná ale byly důvody k nečekaně razantní reakci ještě trochu jiné.

Nejvyšší vládní představitelé nemohou nevnímat výbušnost a nepřehlednost současné politické situace. ODS dohánějí hříchy minulých let, zatím v podobě zveřejněných odposlechů Pavla Béma a Romana Janouška. Zřejmě jen tuší, co bude puštěno do médií příště, a tušení to asi nejsou příjemná. Kauza Janoušek však snadno může rozmetat celou stávající politickou garnituru, viníky spolu s nevinnými. Že nejde o jednu či dvě strany ukazuje ne zcela jasné propojení na BIS a policii.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru