V národě, který čítá přes 300 milionů lidí, z nichž se bezmála 80 procent hlásí ke křesťanství, musejí být Velikonoce velkou událostí. A také že jsou. A ještě než zde začnu pochybovat, rád sděluji, že Velikonoce mohou být i v USA krásným svátkem.

Hlavně pro ty, kteří v nich vedle duchovní náplně vidí i vítanou příležitost k tomu, aby se potkali příbuzní a známí. A stejně jako u Vánoc, se i na Velikonoce těší nejvíc děti. Je příjemně normální jet o Velikonocích po americkém venkově, kde (podobně jako i u nás) lidé zdobí stromky barevnými mašlemi a konfetami a dospělí po zahradách schovávají vajíčka, aby je pak děti na Velikonoční pondělí mohly vypátrat.

Ovšem - a tady už tedy přichází to věčné novinářské rýpaní - Velikonoce mohou být v Americe (podobně jako i u nás) i dost nesnesitelné. V komerčním znásilnění čehokoli, co se nechá zpeněžit, se nenechají Američané jen tak někým dostihnout.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru