Ochránci ústavy. Tak se říká ústavním soudcům. Připomenout by si to měli senátoři, kteří dnes mají hlasovat o Klausovu kandidátovi na ústavního soudce Zdeňku Koudelkovi. Tenhle politik ČSSD totiž podnikl na ústavu a z ní plynoucí principy řadu devastujících nájezdů.

Jako poslanec byl autorským guru komise, která přepsala volební pravidla ve prospěch stran "opoziční smlouvy". Politické formace s podporou pod deset procent by neměly šanci proniknout do sněmovny. Komise navíc ušila fintu, když většinové úpravy zákona vydávala za poměrné. Tím se chtěla vyhnout hlasování o změně ústavy, pro které chyběl ČSSD a ODS v Senátu jediný hlas. Oposmluvní zvrhlé plány zmařil až Ústavní soud.

V článku se dále dozvíte

  • Prezident si zřejmě vybral Zdeňka Koudelku jako nástroj své pomsty vůči Ústavnímu soudu. Jako poslanec se podílel na vzniku opoziční smlouvy a své pohrdání ústavou dával najevo také montováním přílepků do zákonů, i když je soud označil za protiústavní.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru