Duch doby velí rozhořčit se nad upatlaným sestavováním nové vládní většiny. Což je přesně to, co neudělám. Rozpad VV a kličkování premiéra Nečase jsou jevy jistě neestetické, ale rozhodně to není nejhorší situace za poslední roky. Ve skutečnosti se jen vracíme k normě.

V Česku se vládlo vždycky trochu nakřivo; nestabilita generující špínu všeho druhu je stavem setrvalým, nikoli výjimečným. Od roku 1996, kdy Václav Klaus sestavil menšinovou vládu, nevznikl na základě voleb žádný kabinet se solidní podporou. I většina sto osmnácti "pravicových" hlasů po posledních volbách byla pouze zdánlivá. Vzhledem k charakteru VV bylo na chaos od počátku zaděláno, a pokud propukl naplno až teď, je to vlastně zázrak.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru