Pátek 27. dubna: Vláda Petra Nečase složená z poslanců ODS, TOP 09, volného sdružení poslanců Karolíny Peake a svědomí Pavla Béma získává počtem 102 hlasů důvěru Poslanecké sněmovny. Pro vládu hlasuje i Radek John, který se konstruktivně nabízí, že by vzal ministra školství. Vzhledem k tomu, že to nikdo jiný nechce dělat, je následně do funkce jmenován prezidentem Klausem. Premiér říká, že mu stačí slib, že John bude občas chodit do práce.

Středa 2. května: Stabilní vládní většina potvrzuje svou soudržnost a dalším vítězným hlasováním počtem 100 hlasů přerušuje jednání sněmovny do září 2013. Premiér to zdůvodňuje odpovědností za nezbytné reformy, díky nimž bude schodek státního rozpočtu pro rok 2014 stlačen na 250 miliard korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru