Byznys se šifrovacími mobily kvete, kupují je advokátní kanceláře, pokoutně si je pořizují politici. Máme se nad tím pohoršovat? Ani náhodou. V Česku existuje dost dobrých důvodů, proč zajistit, aby vás nikdo neposlouchal.

Počet odposlechů je stále enormní. Předloni (novější data nejsou k dispozici) považovala policie za nutné zasáhnout do soukromí ve 92 tisících případech. Po dlouhé době počet odposlechů opět vzrostl. Policie ani BIS nedokážou zajistit, aby odposlechy neunikly.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mentalita českých odposlouchávačů a jejich fanoušků má základ v megamyšlence policejního exprezidenta Jiřího Koláře. Ten prohlásil: "kdo nic špatného nedělá, nemusí mu vadit, že je odposloucháván". Je to mentalita bolševického fízlování.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru