V poslední době se mnoho debat a diskusí na českém i mezinárodním podnikatelském rynku točí kolem toho, kdy už zase budeme růst. Někdy zajímavé, mnohdy se však jen omílají staré truismy (s růstem jde všechno lépe, bez růstu zkolabujeme, politici se musí "postarat" o růst ekonomiky atd.). Shrnout, by se daly do následující věty: Vraťte nám naši nepřiměřenost!

Kdy skončí krize?

Ať už člověk patří k jakémukoli táboru, shoda je přeci jenom v jedné věci: systém, ve kterém žijeme, je neudržitelný - nenajdete snad nikoho, kdo ho obhajuje v jeho stávající podobě. Způsob, kterým nabíráme a nesplácíme dluh, je neudržitelný, způsob, kterým se na západě dělalo bankovnictví a investiční fondy, byl neudržitelný, způsob, kterým žijeme na úkor přírody, je neudržitelný a tak dále. Všichni podnikatelé a podnikatelky, ale často i běžní lidé téměř se slzou v oku vzpomínají na léta hojnosti a jak nám bylo neudržitelně skvěle.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru