V okamžiku, kdy dostala do vazby Davida Ratha, stala se státní zástupkyně Lenka Bradáčová slavnou. Což je určitě dobře, neboť úplatkářská aféra tak významného politika musí probíhat pod dohledem veřejnosti. A Bradáčová v poskytovaných rozhovorech klidně a srozumitelně vysvětluje lidem kroky policie i státního dozoru. Na druhou stranu by neměla propást okamžik, kdy je třeba přibrzdit.

Pokud David Rath tak zvráceně zneužil svého vysokého postavení, jak vyplývá z obvinění i pozdních litanií samotných sociálních demokratů, dotýká se to každého z nás. A měli bychom být informováni víc než u jiných trestních případů. Proto státní zástupkyně musí víc než jindy mluvit s veřejností o tom, jak probíhá vyšetřování, jakým směrem se rozrůstá, nebo o případných dalších obviněních.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru