Aby nevzniklo podezření ze střetu zájmů, je hned na začátku potřeba učinit, jak se v Americe říká, "full disclosure". Autor tohoto textu plně odhaluje, že je nekuřák, nicméně Coca Colu pije po litrech. Většinou dietní, ovšem nepohrdne ani cukernatě plnohodnotnou.

A teď k věci. Loni v létě se odehrála v Českém národním domě v New Yorku poučná historka. Část výpravy, která doprovázela českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga na jeho cestě po USA, si odskočila zakouřit na terasu na střeše budovy. V otevřeném prostoru, vysoko nad úrovní ulice, se cigaretový dým rozplýval do okolního vzduchu. Když se ovšem o kuřácké seanci na terase dozvěděl personál budovy, vyděšeně přítomným vysvětlil, že právě vystavili Českou republiku pokutě, ne-li horším opletačkám.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru