Až bude v úterý řečnit v Poslanecké sněmovně vazebně stíháný poslanec Rath, bude to jistě hodně sledovaný přenos. Zcela pochopitelně. Zákondárce obviněný z korupce, sedící pod parlamentní tribunou s dvěma policisty po boku, jako u soudu, to se nevidí každý den. V očekávání velkého představení ovšem zanikly hlasy, že Rathova přítomnost na jednání sněmovny, která bude rozhodovat o jeho imunitě, není vůbec nutná.

Zřetelným vodítkem je tady výrok Ústavního soudu, který před čtrnácti lety odmítl stížnost Miroslava Sládka, že se nemohl zúčastnit volby prezidenta, protože byl ve vazbě. Když ale konstituční soudci neshledali nic nepatřičného na tom, že Sládek, vězněný za rasistický projev nemohl být při volbě hlavy státu, proč by musel sedět a řečnit ve sněmovně zrovna David Rath, obviněný z přijetí sedmimiliónového úplatku?

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru