Nevěřte škarohlídům, kteří nadávají na skandální průběh státních maturit. Pokud maturitu chápeme v nejvlastnějším smyslu jako zkoušku z dospělosti, neměl projekt pánů Zeleného a Dobeše chybu. Co to totiž znamená "být dospělý"? Především být připraven na ústrky, licoměrnost, alibismus. Na změny na poslední chvíli a všudypřítomnou zlodějinu. Z těchto disciplín letos prozkoušel stát studenty dokonale.

Středoškoláci díky státní maturitě, která poslala stovky premiantů mezi propadlíky, vědí, že stát je nepřítel, který jim nic nedaruje. Což je zkušenost, která se jim bude hodit zejména ve chvíli, kdy budou podávat první daňové přiznání a přemýšlet nad morálností "daňové optimalizace". Bude jim jasné, že případné výčitky svědomí si mohou nechat od cesty.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru