To jsme si oddechli. Vrchní státní zastupitelství došlo k závěru, že v kauze Rath bylo vše v pořádku.

Bylo tedy správné, že středočeský případ dozorovala ústecká státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Škoda jen, že Vrchní státní zastupitelství k tomu došlo týden poté, co skončil údajný zametač kauz Vlastimil Rampula.

Nabízí se tak bohužel i interpretace, v níž zákon hraje druhé housle: Ministrem Pospíšilem jmenovaný nejvyšší státní zástupce Zeman případ přihrál Bradáčové, počkal na to, až vyletí Rampula, který patří k jiné partě, a pak si všichni společně řekli, že to bylo v cajku.

Ne, Rath není oběť spiknutí. Jen zůstává otázka, kam až lze v dobrém úmyslu v ohýbání pravidel dojít, aby se neporušila jejich podstata.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru