Je v zásadě úplně jedno, co Miroslav Kalousek do telefonu řekl vyšetřovateli Jiřímu Mazánkovi. Možná mu chtěl popřát hodně štěstí při vyšetřování, možná chtěl nabídnout svůj odborný právní názor na nákup letadel CASA nebo se třeba chtěl přihlásit se svým svědectvím. Nebo možná opravdu Mazánkovi řekl, že u policie skončil, neboť všichni víme, že Miroslav Kalousek je schopen zavolat komukoliv v jakoukoliv denní či noční hodinu a sdělit mu cokoliv, co mu právě leží na srdci. Nicméně, přesný obsah hovoru zřejmě navždy zůstane v rovině tvrzení proti tvrzení.

Ale to je vážně jedno, neboť platí jediné: Ministr vlády prostě policejnímu vyšetřovateli takto volat nesmí. Pokud by se snad opravdu chtěl přihlásit se svědectvím, je velmi vhodné poradit se s právníkem a postupovat přísně úřední cestou, při níž zůstávají příslušné záznamy. Pokud by snad sám poručík Mazánek potřeboval s Kalouskem hovořit, jistě si ho pozve sám. A tím výčet přípustných kontaktů mezi policejním vyšetřovatelem a ministrem končí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru