V tuto chvíli je úplně jedno, co se bude dít dál v kauze Janoušek nebo Mostecká uhelná či ve věci vyšetřování nákupu letadel CASA. Ať už bude na Vrchním státním zastupitelství v Praze sedět Lenka Bradáčová, nebo kdokoliv jiný, ať už Poslanecká sněmovna Vlastu Parkanovou vydá, nebo ne, na české politické scéně lpí špína.

Špína, která je způsobena hlubokou propastí mezi těmi, kdo jsou nahoře, a můžou si volat či odvolávat se, jak se jim zlíbí, a těmi, kdo zdola jen přihlíží. Špína, kterou živí situace, kdy známosti a moc jsou více než principy a zákony.

Vždycky se k něčemu nachomýtnu

Zdá se, že čeští politici nepochopili, že bájná Kronika města Kocourkova je ironií, a nikoliv návodem na demokratické vládnutí. Jinak si aroganci a cynismus, se kterými neváhají servírovat občanům jednu absurdní zprávu za druhou, vysvětlit nelze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru