Podíváme-li se do médií, zejména na jejich titulky, sotva zjistíme, co že se to vlastně kolem nás děje. Ponechme teď stranou silnou bulvarizaci většiny z nich a skutečnost, že horké letní měsíce tvoří samy sebou na severní polokouli jakousi "okurkovou sezonu".

Smutné je i to, že chci-li vědět, co se píše o světě, podívám se raději na anglické stránky Al-Džazíry nežli na většinu domácích serverů. I tam se ovšem přetřásá, byť v trochu lépe opečované podobě, "pěna dní", události, které dnes vzbuzují bublání emocí, a zítra po nich neštěkne ani příslovečný český či katarský pes.

Skutečně zajímavé procesy ve společnosti totiž probíhají příliš pomalu, než aby si jich někdo povšiml - trochu jako vrásnění Himálaje, který se také každoročně o nějaký ten centimetr zvýší. I společenské posuny tohoto druhu jsou jaksi "málo sexy" - je to příliš nedynamické. Takovýmto dlouhodobějším souhrnům se v nejlepším případě věnuje sem tam nějaký ten komentátor - zpráv by tak vznikla tak setina z toho, kolik se očekává.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru