Co mají společného Nejvyšší soud USA a právnická fakulta v Plzni? Přesvědčení, že lidé mohou lhát. Když si chcete například vymýšlet, že jste byli členem americké námořní pěchoty nebo že jste poctivě získali magisterský titul? Proč ne? Vaše věc. Ale včetně následků, které to pro vás může mít. Například v podobě ztráty jakékoli osobní důvěryhodnosti. Jenže tady se už americká zkušenost s tou českou rozchází. Posuďte sami.

Americký Nejvyšší soud před pár dny vynesl verdikt v kauze Spojené státy v. Alvarez, ve které federální vláda zažalovala občana Xaviera Alvareze za to, že ve své veřejné funkci (byl členem rady pro vodní hospodářství v Claremontu v jižní Kalifornii) lhal o své údajné službě u mariňáků a tvrdil, že dostal Medaili cti, nejvyšší vojenské vyznamenání USA.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru