Zatím jen ministr financí ví přesně, co ho ponouklo, aby začal bušit do policie kladivem výroků o estébáckých provokacích a policejním státě. Pokud ale za tvrdými, do dálky slyšitelnými údery byla snaha policii zastrašit, pak se mu povedl pravý opak. Ještě nikdy nepanovala mezi špičkami policie taková jednota a bojové odhodlání pokračovat ve vyšetřování politických případů jako po Kalouskových útocích.

Zvlášť patrné to bylo při společném televizním vystoupení šéfů protikorupčního a protimafiánského útvaru. Tomáš Martinec a Robert Šlachta se v nedělních Otázkách ani příliš nezdržovali polemikou s Kalouskovými (a Nečasovými) protipolicejními výroky. A rovnou dali najevo, že se nenechají zastrašit. Kdo kdy v televizi slyšel od vysokých důstojníků policie něco takového, jako bylo Šlachtovo "jsme na stopě systému, nezastavíme se a to rozplétání povedeme výš a výš".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru