Nesporně nejmorálnějším z českých politiků je Miroslav Kalousek. Od začátku kariéry má neuvěřitelnou smůlu. Motá se kolem něj tolik podivných figur, porůznu střídavě prověřovaných policií a obviňovaných ze stamilionových až miliardových tunelů, že musím jeho právně nikdy nezpochybnitelnou čistotu, oceňovanou i nositelem pochodně pravdy a lásky Karlem Schwarzenbergem, označit za dílo nezvyklé morální síly.

Tolik pokušení, tolik zlodějen v politikově bezprostřední blízkosti, a Mirek zůstává jako lilium. Divíte se, že mu v prostředí plném korupce a klientelismu, kterému již dvacet let odolává, občas ujede silnější výraz? Já ne. Takže se nebudu divit, když mu nějaký ujede, až uvidí to, co vy vidíte teď.

Grafiku kliknutím zvětšíte

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru