Nejsou tu žádné sofistikované filmové ateliéry, které uprostřed Lagosu dokážou vykouzlit předválečnou Paříž. Na kulisy se vlastně v nigerijském Hollywoodu vůbec nevěří, nejsou na to peníze ani čas. Natáčí se "naostro" v reálném prostředí, uprostřed ulic, v obchodech, hotelech, úřadech, a na řadě záběrů se tak objevují náhodní kolemjdoucí, kteří netuší, že se možná ocitli v budoucím kultovním snímku.

Scénář je většinou jen velmi přibližný, scény se rodí za chodu. A platy herců, kromě těch největších hvězd, tak tak stačí na základní obživu. Aby se slušně uživili, musejí herci v menších rolích během čtyřiceti osmi hodin stihnout v průměru natáčení tří filmů. Rozpočet na celý film se pohybuje od deseti do pětadvaceti tisíc dolarů. Ale když se filmu daří dobře, prodá se během jediného dne po premiéře až dvě stě tisíc kopií vypálených na levných cédečkách. Ty největší hvězdy ale - stejně jako ty bollywoodské a hollywoodské - nemohou bez bodyguardů na ulici.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru