Bratři Grimmové by záviděli. Pohádkář Nečas odvolal Pospíšila kvůli nedostatku rozpočtové kázně: pohádka. Pohádkář Pospíšil nejmenoval Bradáčovou na post vrchní státní zástupkyně, protože to nestihl, anžto ona byla na dovolené: pohádka. Pohádkář Zeman na jejím jmenování trvá: pohádka. Pohádkář Blažek bájí o výběrovém řízení, což je ještě navíc právní i faktická pitomost. Faktická? Zformulujte si kritéria toho výběrka a je jasné, že to, o co v něm jde, se jako žádné kritérium nemůže nikdy nikde oficiálně objevit.

Proč ale to všechno? Zdálo by se, že je to takto: Zeman chce zatočit s korupcí, a tak povolal Bradáčovou, která zatočila s Rathem. Pospíšil ji nejmenoval, ale jmenovat chtěl. Jestliže by ji byl skutečně chtěl jmenovat z takto závažných důvodů, musel to přece mít s oběma prokonzultováno podstatně dříve, než mu přistál na stole oficiální návrh - což evidentně neměl. Rozdílné zájmy Pospíšila a Nečase, prezentované národu, jsou opět pohádka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru