Existují jasné důkazy o trvalém vlivu tabákových společností na hospodářskou politiku ČR, zní závěr studie britské University of Bath, která na to konto soudí, že existuje "významný prostor pro zvýšení tabákových daní v České republice a že velké (spíše než malé, postupné) zvýšení je velmi účinné při omezování kouření".

Studie sama o sobě pro toho, kdo sleduje vývoj "(anti)kuřácké" kampaně a politiky v ČR, nemůže být překvapením. Země, kde se do kuřácké propagace pod záminkou svobody osobnosti vložil i prezident nekuřák a kde v době, kdy americké soudy odkleply stamiliardovou pokutu tabákovým firmám za poškozování zdraví, vznikly studie "Pozitivní vliv kouření na stav veřejných financí v ČR" (na zakázku firmy Philip Morris vypracovala agentura Arthur D. Little International Inc. ČR ) či studie o tom, kolik rozpočtu přinese kouření (Liberální institut), má k jednoznačnému odsouzení této neřesti daleko.

V článku se dále dozvíte

  • Legislativní restrikce i zvyšování daní mají svá opodstatnění. Obojí lze ale obejít. Možná by proto nebylo od věci přinutit tabákové firmy i k financování následků požívání jejich produktů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.