Vstřícnost státu k poškozeným "klientům" registru vozidel bude nepochybně záležet na celkové částce, kterou by měl jako odškodnění vyplatit. Zatím se mluví o statisících, ale záleží na tom, jak dlouho ještě bude fiasko v podobě nefunkčního registru pokračovat.

Pak by se tato suma mohla až násobně zvýšit, což by mohlo znamenat snížení ochoty státu zaplatit za způsobenou újmu. Důležité bude především to, jak se stát k žádostem o odškodnění postaví, tedy jaké požadavky bude považovat za oprávněné a které již ne.

Řada lidí i firem bezpochyby zaregistrovala výzvu veřejného ochránce práv, aby se domáhali nejen svých práv na náhradu škody, ale i na náhradu za způsobenou nemajetkovou újmu, což je pojem širší veřejnosti dosud neznámý a zaslouží, společně s popisem toho, co lze uplatnit jako náhradu škody, stručný komentář.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru