Tato vláda by si už zasloužila zvláštní zpravodajskou kolonku s názvem stěží uvěřitelné skandály. V nejnovějším vydání právě sledujeme rozhodnutí Generální ínspekce bezpečnostních sborů zahájit trestní řízení proti policejnímu prezidentovi Lessymu kvůli podezření, že spáchal trestný čin pomluvy.

Jistě, samotná hlava policie se dopustila nehorázného výroku, když nařkla ministra vnitra Kubiceho z vydírání a „útisku policejního prezidenta, který už téměř hraničí s rovinou trestního práva.“ Ministr ale místo, aby to přešel důstojným mlčením, halasně vyzval Generální inspekci, aby zkoumala, zda Lessy nespáchal trestný čin pomluvy. A hle, za několik dní inspekce oznamuje, že Lessyho hodlá stíhat pro pomluvu.

Vychází najevo, že pokud by ho obvinila, může být až do rozsudku postaven mimo službu. A v případě odsouzení by musel odejít. Což mimo jiné ukazuje, že to s neodvolatelností policejního prezidenta vůbec není tak horké. Vždyť může skončit kvůli pomluvě, tedy hodně pofidérnímu trestnému činu, o jehož zrušení se čas od času vedou řeči i v parlamentu.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru