Tato vláda by si už zasloužila zvláštní zpravodajskou kolonku s názvem stěží uvěřitelné skandály. V nejnovějším vydání právě sledujeme rozhodnutí Generální ínspekce bezpečnostních sborů zahájit trestní řízení proti policejnímu prezidentovi Lessymu kvůli podezření, že spáchal trestný čin pomluvy.

Jistě, samotná hlava policie se dopustila nehorázného výroku, když nařkla ministra vnitra Kubiceho z vydírání a „útisku policejního prezidenta, který už téměř hraničí s rovinou trestního práva.“ Ministr ale místo, aby to přešel důstojným mlčením, halasně vyzval Generální inspekci, aby zkoumala, zda Lessy nespáchal trestný čin pomluvy. A hle, za několik dní inspekce oznamuje, že Lessyho hodlá stíhat pro pomluvu.

Vychází najevo, že pokud by ho obvinila, může být až do rozsudku postaven mimo službu. A v případě odsouzení by musel odejít. Což mimo jiné ukazuje, že to s neodvolatelností policejního prezidenta vůbec není tak horké. Vždyť může skončit kvůli pomluvě, tedy hodně pofidérnímu trestnému činu, o jehož zrušení se čas od času vedou řeči i v parlamentu.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru