Při čtení výroční zprávy BIS člověk lehce nabude dojmu, že se zahloubal do reportu o poměrech někde v Turkmenistánu. V kapitole o organizovaném zločinu se hovoří o politicko-ekonomických mafiích, které si rozebraly stát na všech úrovních. Ovlivňují ve svůj prospěch tvorbu zákonů, manipulují veřejné zakázky, mají vliv v justici.

Zchlaďme hlavy. Je možné, že BIS přehání a veze se na vlně odporu veřejnosti ke korupci. Logikou fungování je kontrarozvědka instituce jako každá jiná a jde jí především o sebezáchovu. Za všeobecného aplausu se lépe žádá o vyšší rozpočet. K důvěryhodnosti BIS navíc nepřispělo ani podezření z úniků odposlechů Pavla Béma a Romana Janouška.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru